LAT
  • LAT
  • RUS
  • UKR
  • ENG
  • Sākums
  • Jaunumi
    • Atbalsta grupa sievietēm
  • Mūsu darbs
    • Vardarbība
    • Cilvēku tirdzniecība
    • Jaunatnes programmas
  • Projekti
    • Aktuālie projekti
    • Noslēgtie projekti
  • Mūsu stāsts
    • Komanda
    • Vēsture
    • Statūti
  • Sazinies ar mums
  • Ziedo
    • Mūs atbalsta
    • Brīvprātīgais darbs

Mākslas nodarbībās Ukrainas sievietes izpaužas radoši un veido apsveikuma kartiņas līdzcilvēkiem

28. dec. 2022, Nav komentāru

Projekta "MARTA: atbalsts un palīdzība Ukrainas sievietēm un bērniem Liepājā un Dienvidkurzemes novadā" ietvaros Ukrainas sievietēm ir iespēja piedalīties arī vizuāli plastiskās mākslas terapijas nodarbībās. Nodarbību cikls, kuru vada Irita Timbra, noslēdzas decembrī. Mākslas nodarbībās top dažādi mākslas darbi, bet svētku laikā tapa apsveikuma kartiņas mīļajiem un tuvajiem līdzcilvēkiem.

Projekta mērķis ir sniegt atbalstu vardarbības seku mazināšanā sievietēm un bērniem, kuri, bēgot no kara Ukrainā, apmetušies Liepājā un Dienvidkurzemes novadā. Projekta īstenošanas laikā sievietēm ir pieejamas sociālā darbinieka, psihologa un jurista konsultācijas, kā arī iespēja piedalīties atbalsta grupā, vizuāli plastiskās mākslas nodarbību grupā un deju un kustību nodarbībās.

Projekts tiek īstenots līdz šā gada decembrim un to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Atbalsta grupā tiekas Ukrainas sievietes

18. dec. 2022, Nav komentāru
Centrs MARTA īsteno projektu "MARTA: atbalsts un palīdzība Ukrainas sievietēm un bērniem Liepājā un Dienvidkurzemes novadā". Projekta ietvaros tiek īstenotas dažādas aktivitātes, viena no tām – atbalsta grupas nodarbības Ukrainas sievietēm. Atbalsta grupā dalībnieces apmainās ar pieredzi, iedvesmojas viena no otras, dalās ar izjūtām, emocijām un grūtību pārvarēšanas veidiem, tādā veidā stiprinot savu pārliecību dzīvot pilnvērtīgu un kvalitatīvu dzīvi.


Sievietēm, kuras pagaidu vai pastāvīgu patvērumu radušas, bēgot no kara Ukrainā, drošības sajūta un uzticēšanās šai pasaulei ir lielākā vai mazākā mērā zudusi. Projekta mērķa grupa ir sievietes un bērni – Ukrainas kara bēgļi, kuri cietuši no vardarbības. Projekta laikā Ukrainas bēglēm - sievietēm, kuras cietušas no vardarbības, ir iespēja saņemt gan individuālus pakalpojumus, gan piedalīties grupu nodarbībās, bet Ukrainas bēgļiem - bērniem, kuri cietuši no vardarbības, iespēja saņemt individuālās psihologa konsultācijas.

Projekts tiek īstenots līdz šā gada decembrim un to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

   

Foto: kādas iepriekš notikušās atbalsta grupas dalībnieču zīmējumi.

Ukrainas sievetes rod prieku deju un kustību nodarbībās

11. dec. 2022, Nav komentāru

Lai palīdzētu Ukrainas sievietēm rast prieku ikdienā un priecātos par dzīvi, Centra MARTA projektā "MARTA: atbalsts un palīdzība Ukrainas sievietēm un bērniem Liepājā un Dienvidkurzemes novadā" tika iekļauta aktivitāte, kuras ietavors Ukrainas sievietēm ir iespēja piedalīties deju un kustību nodarbībās. Kustību terapija tika izvēlēta, jo ir viena no metodēm, kas veiksmīgi palīdz sievietēm pārvarēt vardarbības sekas. Nodarbību cikls, kuru vada studijas "Horeo" pasniedzēja Lienīte Lapsa, noslēgsies decembrī.

Projekta mērķis ir sniegt atbalstu vardarbības seku mazināšanā sievietēm un bērniem, kuri, bēgot no kara Ukrainā, apmetušies Liepājā un Dienvidkurzemes novadā. Projekta īstenošanas laikā sievietēm ir pieejamas sociālā darbinieka, psihologa un jurista konsultācijas, kā arī iespēja piedalīties atbalsta grupā, vizuāli plastiskās mākslas nodarbību grupā un deju un kustību nodarbībās. Katrā nodarbību ciklā ir iespēja iesaistīties 10 sievietēm, tādējādi sniedzot līdz 30 sievietēm saņemt pakalpojumu grupā un iespēju strādāt ar vardarbības radītajām sekām.

Projekts tiek īstenots līdz šā gada decembrim un to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Liepājas nevalstisko organizāciju konsorcijs sociālajā jomā

10. dec. 2022, Nav komentāru
Jaunākajā Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās periodiskā izdevuma numurā "Sociālais darbs Latvijā" iespēja lasīt Gunas Krēgeres-Mednes, rakstu par Liepājas nevalstisko organizāciju konsorciju. Savstarpējo sadarbības līgumu parakstīja sociālās jomas organizācijas, kuras vieno praktisks darbs sociālajā laukā:


  • centra "Marta" Liepājas filiāle, organizācija, kas nodarbojas ar pakalpojumu sniegšanu vardarbībā cietušām personām, nodrošina atbalstu gan individuāli, gan atbalsta grupu veidā, izglīto sabiedrību, t. sk. jauniešus par vardarbības tēmu, nodarbojas ar vardarbības prevenci;
  • Sociālā atbalsta un izglītības fonda (SAIF) Kurzemes ģimeņu atbalsta centrs "Liepāja", kas nodrošina vairākus sociālos pakalpojumus Kurzemes reģionā – ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra pakalpojumu, ģimenes asistenta pakalpojumu, agrīnās intervences pakalpojumu, sociālā mentora pakalpojumu un citus;
  • House of Hope – nevalstiskā organizācija, kas sniedz ikdienas atbalstu ģimenēm, jaunajām māmiņām, jauniešiem savā atbalsta centrā, ievieš dažādas jaunas idejas savā sociālajā uzņēmumā, pie sava centra ir izvietojusi kopienas pārtikas skapi;
  • Pusaudžu resursu centra Liepājas filiāle, kas nodrošina konsultācijas pusaudžiem un jauniešiem, izglīto sabiedrību par mentālās veselības jautājumiem;
  • YOU+, kas darbojas jauniešu laukā, aktivizē jauniešus un jauniešu organizācijas atbalsta tīklā, nodrošina mentora pakalpojumu riska grupas jauniešiem Liepājā;
  • Via Libertas, kas darbojas atkarību un HIV profilakses jomā.

Izdevumu "Sociālais darbs Latvijā" lasi šeit

Ukrainas sievietes pārstrādā gūtās psiholoģiskās traumas caur mākslas terapijas metodēm

1. dec. 2022, Nav komentāru
Centra MARTA telpās novembrī un decembrī tiekas desmit Ukrainas sievietes, lai piedalītos vizuāli plastiskās mākslas terapijas nodarbībās. Piecu nodarbību ciklu vada Irita Timbra. Mākslas terapijas nodarbību laikā sievietes strādā ar pašu izvēlētiem vai terapeita piedāvātiem materiāliem – zīmuļi, krītiņi, ogle, krāsas, tuša, līme, māls, plastilīns, ģipsis un dabas materiāli. Izmantot mākslas terapiju vardarbības radīto seku mazināšanai, nodrošina projekts "MARTA: atbalsts un palīdzība Ukrainas sievietēm un bērniem Liepājā un Dienvidkurzemes novadā".

Projekta mērķis ir sniegt atbalstu vardarbības seku mazināšanā sievietēm un bērniem, kuri, bēgot no kara Ukrainā, apmetušies Liepājā un Dienvidkurzemes novadā. Projekta īstenošanas laikā sievietēm ir pieejamas sociālā darbinieka, psihologa un jurista konsultācijas, kā arī iespēja piedalīties atbalsta grupā, vizuāli plastiskās mākslas nodarbību grupā un deju un kustību nodarbībās. Katrā nodarbību ciklā ir iespēja iesaistīties 10 sievietēm, tādējādi sniedzot līdz 30 sievietēm saņemt pakalpojumu grupā un iespēju strādāt ar vardarbības radītajām sekām.

Projekts tiek īstenots līdz šā gada decembrim un to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.




Tiek sniegts atbalsts un palīdzība Ukrainas sievietēm un bērniem

16. nov. 2022, Nav komentāru
2022. gada vasarā sākām īstenot projektu "MARTA: atbalsts un palīdzība Ukrainas sievietēm un bērniem Liepājā un Dienvidkurzemes novadā", kuru finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Projekta mērķa grupa ir sievietes un bērni – Ukrainas kara bēgļi, kuri cietuši no vardarbības. Projekta laikā Ukrainas bēglēm - sievietēm, kuras cietušas no vardarbības, būs iespēja saņemt gan individuālus pakalpojumus, gan piedalīties grupu nodarbībās, bet Ukrainas bēgļiem - bērniem, kuri cietuši no vardarbības, būs iespēja saņemt individuālās psihologa konsultācijas.

Projekta mērķis ir sniegt atbalstu vardarbības seku mazināšanā sievietēm un bērniem, kuri, bēgot no kara Ukrainā, apmetušies Liepājā un Dienvidkurzemes novadā. Sniegtās palīdzības būtība ir mazināt piedzīvotās vardarbības sekas, sniedzot profesionālu psihoemocionālu, juridisku atbalstu, izmantojot mākslas un kustību terapijas metodes un atbalsta grupas pakalpojumu. 

Projekta ietvaros tiek īstenotas šādas aktivitātes:

  • profesionāli sociālās rehabilitācijas pakalpojumi: psihologa, jurista, sociālā darbinieka konsultācijas;
  • līdzgaitnieka pakalpojumi personām bez latviešu un krievu valodas zināšanām;
  • atbalsta grupas nodarbības;
  • vizuāli plastiskās mākslas nodarbības;
  • deju un kustību nodarbības.

Projekta īstenošanas laiks no šī gada augustam līdz decembrim.

Sadarbības partneri pārrunā aktualitātes saistībā ar vardarbības mazināšanu Liepājā

3. nov. 2022, Nav komentāru
2022. gada oktobrī Centrs MARTA uzmanību veltīja starpinstitucionālai sadarbībai. Tika organizētas vairākas sanāksmes ar Centra MARTA sadarbības partneriem (valsts un pašvaldības iestāžu un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, ģimenes ārstiem, sociālajiem pedagogiem), lai aktualizētu Liepājas Starpinstitucionālās sadarbības plānu vardarbības ģimenē un partneru starpā novēršanai Liepājā 2020.-2025. gadam un vienotos par turpmāko sadarbību.

Jau kopš 2020. gada Centrs MARTA veic šī plāna pārraudzību un monitorēšanu. Plānu izstrādāja Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests sadarbībā ar biedrības "Centrs MARTA" Liepājas filiāli, Valsts policiju, Liepājas pilsētas Pašvaldības policiju, Liepājas pilsētas bāriņtiesu un Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldi, lai izskaustu vardarbību ģimenēs un partneru starpā, kā arī lauztu vardarbības noklusēšanu un koordinēti reaģētu uz vardarbības gadījumiem ģimenē. Plāna izstrādes procesu moderēja Latvijas Universitātes pētnieces Aivita Putniņa un Zane Linde Ozola.

Plānā ir definēti četri galvenie virzieni – (1) Sabiedrība Liepājā bez vardarbības, (2) Vienota rīcība vardarbības mazināšanā Liepājā, (3) Cietušie jūtas droši palīdzības un atbalsta saņemšanai un (4) Elastīgs un pieejams atbalsts vardarbībā iesaistītām personām.

Lai panāktu plānotu un organizētu plāna īstenošanu, sanāksmju dalībnieki vienojās par regulārām (reizi ceturksnī) tikšanās reizēm plāna aktualizēšanai un savstarpējai pārspriešanai, kā katrai organizācijai veicies ar aktualizēto plāna aktivitāšu realizāciju. Tika noteiktas prioritārās aktivitātes turpmākajiem trīs mēnešiem:

  • sadarbības partneru apzināšana, iesaistot visu līmeņu izglītības un veselības aprūpes iestādes;
  • regulāra informācijas apkopošana par gadījumiem un to risināšanu reizi ceturksnī;
  • cietušajiem un varmākam sagatavota ceļa karte, infografika par palīdzības saņemšanas gaitu un iespējām.

Aktivitātes tiek īstenotas projekta "Vardarbības mazināšana jauniešu vidē Liepājā" ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Sievietes gūst iedrošinājumu, atbalstu un cerību drošākai nākotnei

20. sep. 2022, Nav komentāru
2022. gada vasarā noslēdzies Liepājas Centra MARTA organizētais atbalsta grupas nodarbību cikls sievietēm, kuras cietušas vai cieš no vardarbības. Siltajos darba dienu vakaros tikāmies ar desmit sievietēm, kuras sniedza viena otrai iedrošinājumu, atbalstu un cerību drošākai un mierīgākai ikdienai. Atbalsta grupas mērķis bija apmainīties ar pieredzi, iedvesmoties vienai no otras, dalīties ar izjūtām, emocijām un grūtību pārvarēšanas veidiem, stiprinot savu pārliecību būt Sievietei.

Kopā notika desmit nodarbībās, kurās tika runāts par emocionālo, psiholoģisko, seksuālo, fizisko vardarbību attiecībās, par bailēm un to, kā sevi pasargāt no vardarbības un kā pārvarēt piedzīvotās vardarbības sekas. Dalībnieces sarunājās arī par savām personīgajām robežām, līdzatkarību, vardarbīgām un vienlīdzīgām attiecībām un to, kā atpazīt varmāku savā dzīvē.

Liepājas Centra MARTA vadītāja Madara Lapsa:

Dalībnieces daloties ar savu pieredzi un uzklausot citu sieviešu stāstus, atbalstu gūst gan pašas, gan sniedz to arī citām grupas dalībniecēm – meklējot un atrodot katra savu veidu, kā dzīvot tālāk. Tieši tāpēc atbalsta grupa ir lielisks veids, kā vardarbībā cietušām sievietēm atgūt pārliecību par sevi un ticību drošai, laimīgai dzīvei. 

Atbalsta grupas nodarbības notika projekta “A Safe Place” ietvaros, kuru atbalsta Baltijas jūras valstu padome.




Uzsākta projekta "Vardarbības mazināšana jauniešu vidē Liepājā" īstenošana

5. sep. 2022, Nav komentāru
Esam uzsākuši īstenot projektu "Vardarbības mazināšana jauniešu vidē Liepājā" Latvijas valsts budžeta finansētās programmas "NVO fonds" ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt vardarbības pret bērniem un jauniešiem un cilvēku tirdzniecības mazināšanu Liepājas pilsētā un Kurzemes reģionā.

Projekta galvenās aktivitātes:
  • jauniešu grupu nodarbību "Drosme rūpēties! Vardarbības prevencija jauniešu vidē" īstenošana
  • mentoru pakalpojumu nodrošināšana jauniešiem, kas cietuši no vardarbības un cilvēktirdzniecības upuriem
  • jauniešu atbalsta grupa
  • klientu apmierinātības novērtēšanas sistēmas izveide un ieviešana
  • "Starpinstitucionālās sadarbības plāna vardarbības ģimenē un partneru starpā novēršanai Liepājā (2020-2025)" monitorings

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Apgūst jaunas mākslas metodes jauniešu emocionālās labbūtības atbalstam

4. aug. 2022, Nav komentāru

Mūsu jauniešu grupu vadītāja Ieva vasarā devās uz Norvēģiju, lai piedalītos apmācībās "Emotional Well-being, Art and Youth Work / Emocionālā labbūtība, māksla un darbs ar jaunatni".

Apmācības deva iespēju radošā veidā paplašināt zināšanas par emocionālo labbūtību, notika praktiskas mākslas darbnīcas (Ebru gleznošana, mākslas objektu pīšana no ziediem un mežā atrastiem materiāliem, radošā rakstīšana, klaunu darbnīca) un refleksijas sesijas par jaunatnes darbinieku lomu.

Tā bija lieliska iespēja kopā ar citiem jaunatnes darbiniekiem, kuri regulāri strādā tieši ar jauniešiem,

paaugstināt kompetences mākslas metožu izmantošanā jauniešu emocionālās labbūtības atbalstam.

Nedēļu garās apmācības notika gleznainā un īpašā Norvēģijas ciematā – Balestrand, kurā māksla ir kopienas dzinējspēks un šīs vietas dvēsele. Ar saviem unikālajām dabas skatiem, šis ciemats ir piesaistījis māksliniekus jau kopš 19. gadsimta.

Iespēju piedalīties apmācībās sniedza Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un biedrība "Attīstības platforma YOU+". 


Aicinām vardarbībā cietušas sievietes pieteikties dalībai atbalsta grupā

25. jūn. 2022, Nav komentāru

Atbalsta grupas mērķis ir apmainīties ar pieredzi, iedvesmoties vienai no otras, dalīties ar izjūtām, emocijām un grūtību pārvarēšanas veidiem, stiprinot savu pārliecību būt Sievietei.

Tikšanās reizēs tiks runāts par emocionālo, psiholoģisko, seksuālo, fizisko vardarbību attiecībās, par bailēm un to, kā sevi pasargāt no vardarbības un kā pārvarēt piedzīvotās vardarbības sekas. Grupu nodarbībās paredzētas arī sarunas par savām personīgajām robežām, līdzatkarību, vardarbīgām un vienlīdzīgām attiecībām un to, kā atpazīt varmāku savā dzīvē.

KAS, KUR, KAD?

  • Klātienē biedrības “Centrs MARTA” Liepājas filiāles telpās Kūrmājas prospektā 11, Liepājā.
  • Jūlija un augusta darbdienu vakaros.
  • Kopā 10 nodarbības.
  • Pamatvaloda: latviešu. Veiksmīgai dalībai grupā nepieciešams saprast latviešu valodu. Runāt iespējams arī krieviski vai angliski.
  • Nepieciešamības gadījumā dalībniecēm tiks kompensēti transporta izdevumi nokļūšanai uz grupu nodarbībām.
  • Grupa būs slēgta tipa, kas nozīmē, ka jaunas dalībnieces tiks uzņemtas līdz trešajai nodarbībai.

KAM?

Atbalsta grupa domāta sievietēm jebkurā vecumā, kuras cietušas no jebkāda veida vardarbības – emocionālās, fiziskās, seksuālās.

Grupa domāta gan tām sievietēm, kuras pašlaik atrodas vardarbīgās attiecībās, gan tām, kuras tās pārtraukušas senākā vai nesenākā pagātnē.

Aicinām piedalīties sievietes, kas vēlas satikties ar citām sievietēm un dalīties pieredzē, gūt atbalstu un rast atbildes uz saviem jautājumiem.

KĀPĒC?

Daloties savā pieredzē un uzklausot, sievietes gūst gan pašas, gan sniedz atbalstu arī citām grupas dalībniecēm – meklējot un atrodot katra savu veidu, kā dzīvot tālāk. Tieši tāpēc atbalsta grupa ir lielisks veids, kā vardarbībā cietušām sievietēm atgūt pārliecību par sevi un ticību drošai, laimīgai dzīvei.

KĀ PIETEIKTIES?

Pieteikumu grupai sūtīt uz e-pastu centrs@martaliepaja.lv, norādot savus kontaktus saziņai, vai zvanīt pa tālruni 29195442, vai aizpildīt pieteikuma formu šeit.

Aicinām komandai pievienoties psihologu

20. jan. 2022, Nav komentāru
Pieteikšanās pagarināta!


Centra MARTA Liepājas nodibinājums ievieš organizācijas ilgtspējīgas attīstības un labas pārvaldības pamatus

28. dec. 2021, Nav komentāru
Lai veidotu Centra MARTA Liepājas nodibinājuma ilgtspējīgas attīstības un labas pārvaldības pamatus, 2020. gada maijā nodibinājums uzsāka un tagad, 2021. gada decembrī, noslēdz Aktīvo iedzīvotāju fonda programmas "Ilgtspēja un kapacitāte" projektu "Centra MARTA Liepājas nodibinājuma kapacitātes celšana".

Šis projekts ir pirmais, kura ietvaros īstenotas aktivitātes organizācijas ilgtspējības pamatu veidošanai,un projektā radītās iestrādes kalpos organizācijai arī pēc projekta ieviešanas un ļaus daudz efektīvāk īstenot nodibinājuma mērķus gan sniedzot pakalpojumus vardarbībā cietušām personām, gan arī veicinot sistēmiskas izmaiņas Liepājas un Kurzemes reģiona līmenī, lai daudz efektīvāk cīnītos pret vardarbību ģimenē.

Projektā īstenotas dažādas aktivitātes nodibinājumam trīs svarīgos darbības virzienos. Kā viens no virzieniem noteikts organizācijas darbības stratēģiskā plānošana un finanšu pārvaldība. Rezultātā izstrādāts stratēģiskās attīstības plāns līdz 2023. gadam, lai veicinātu ziedojuma piesaisti, tika veikta nodibinājuma reģistrēšana sabiedriskā labuma organizācijas statusam, bet reģistrēšanās sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā ļaus nodibinājumam veidot ieņēmumus no valsts programmas, kas nodrošina sociālās rehabilitācijas pakalpojumu vardarbībā cietušām pieaugušām personām.

Nodibinājuma redzamība un komunikācija ir būtiska, tāpēc izstrādāta nodibinājuma vizuālā identitāte un, lai regulāri informētu sabiedrību par savu darbību, bija svarīgi pilnveidot nodibinājuma mājas lapu www.martaliepaja.lv. "Balstoties uz nodibinājuma pamatdarbību esam identificējuši vairākas komunikācijas mērķa grupas, kuras vēlamies sasniegt, lai veiksmīgi īstenotu savu darbību. Tās ir vardarbībā cietušas personas kā pakalpojuma saņēmēji, citu institūciju – sociālo dienestu, policijas, bāriņtiesu, tiesu – speciālisti, kuri ikdienā saskaras ar vardarbības ģimenē gadījumu risināšanu, kā arī potenciālie atbalstītāji," norāda nodibinājuma valdes priekšsēdētāja Madara Lapsa.

Trešais darbības virziens – nodibinājuma pārvaldības sistēmas izveide un iekšējās sadarbības stiprināšana ietver klientu pārvaldības sistēmas izveidi un iekšējās kvalitātes kontroles kārtības izstrādi un ieviešanu. Ņemot vērā to, ka nodibinājuma būtiskākais darbības virziens ir starpdisciplinārās komandas sniegšana pēc "vienas pieturas" aģentūras principa, kurā ir iesaistīti daudz speciālisti (sociālais darbinieks, psihologs, psihologs bērniem, jurists, atbalsta grupu vadītājs, jauniešu mentors), tad svarīga ir efektīva pakalpojuma pārvaldības un kvalitātes kontroles sistēmas ieviešana. Šādas sistēmas elementi ir gan klientu pārvaldības sistēmas izveide atbilstoši personas datu aizsardzības noteikumu prasībām, gan kvalitātes un kontroles kārtības ieviešana, gan atbalsts komandai – supervīzijas, komandas sapulces un individuāls atbalsts komandas dalībniekiem.

Ieviešot šo projektu, tiek nodrošināta spēcīgas un labi pārvaldītas organizācijas ilgtspējīga pastāvēšana, kas sniedz būtisku pienesumu pilsoniskajai sabiedrībai Liepājā un Kurzemes reģionā.
2020. gada augustā apritēja 4 gadi kopš Centrs MARTA Liepājā sniedz kompleksu starpdisciplināru palīdzību vardarbībā cietušām personām. "Pieprasījums pēc mūsu pakalpojuma ar katru gadu pieaug. 2021. gadā kopumā 553 bezmaksas jurista, psihologa un sociālā darbinieka konsultācijās palīdzību saņēmušas 87 sievietes, 3 vīrieši un 18 bērni. Šogad novadīts arī viens atbalsta grupas 8 nodarbību cikls, kurā piedalījās 6 sievietes. Pārsvarā mūsu klienti ir no Liepājas, taču ir arī no Grobiņas, Aizputes, Pāvilostas, Rīgas, Ventspils un Jēkabpils," norāda Madara Lapsa.

Projektu "Centra MARTA Liepājas nodibinājuma kapacitātes celšana" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds". Projekta mērķis ir veidot Centra MARTA Liepājas nodibinājuma ilgtspējīgas attīstības un labas pārvaldības pamatus, un kopējais finansējums ir 19 173.98 eiro.

Aktīvo iedzīvotāju fonds ir EEZ un Norvēģijas grantu programma, kas tiek īstenota 15 Ziemeļeiropas, Centrāleiropas un Dienvideiropas valstīs. Plašāka informācija par Aktīvo iedzīvotāju fondu: www.activecitizensfund.lv


Noslēdzies atbalsta grupas nodarbību cikls

28. nov. 2021, Nav komentāru
2021. gada novembrī noslēdzies Liepājas Centra MARTA organizētais atbalsta grupas nodarbību cikls sievietēm, kuras cietušas vai cieš no vardarbības. Divu mēnešu garumā reizi nedēļā tikāmies ar sešām sievietēm, kuras sniedza viena otrai iedrošinājumu, atbalstu un cerību labākai, drošākai un mierīgākai ikdienai un nākotnei.

Atbalsta grupas nodarbības notika Latvijas valsts budžeta finansētās programmas "NVO fonds" projekta "Centra Marta Liepājas nodibinājuma pamatdarbības un interešu aizstāvības darba stiprināšana" ietvaros.


Centra MARTA Liepājas nodibinājums iegūst sabiedriskā labuma organizācijas statusu

15. nov. 2021, Nav komentāru
2021. gada 8. novembrī Centra MARTA Liepājas nodibinājums ieguva sabiedriskā labuma organizācijas statusu. Aktivitāte, kuras laikā tika veikta nodibinājuma reģistrēšana sabiedriskā labuma organizācijas statusam, notiek projekta "Centra MARTA Liepājas nodibinājuma kapacitātes celšana" ietvaros. Sabiedriskā labuma darbība sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai, un nodibinājuma gadījumā tā ir vērsta uz *cilvēktiesību un indivīda tiesību aizsardzību, *pilsoniskas sabiedrības attīstību, *sabiedrības, it īpaši trūcīgo un sociāli mazaizsargāto personu grupu, sociālās labklājības celšanu.

Projektu "Centra MARTA Liepājas nodibinājuma kapacitātes celšana" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds". Projekta mērķis ir veidot Centra MARTA Liepājas nodibinājuma ilgtspējīgas attīstības un labas pārvaldības pamatus, un kopējais finansējums ir 19 173.98 eiro.

Aktīvo iedzīvotāju fonds ir EEZ un Norvēģijas grantu programma, kas tiek īstenota 15 Ziemeļeiropas, Centrāleiropas un Dienvideiropas valstīs. Plašāka informācija par Aktīvo iedzīvotāju fondu: www.activecitizensfund.lv


Aicinām komandai pievienoties sociālo darbinieku

15. sep. 2021, Nav komentāru


Piedāvājam atbalsta grupas nodarbības vardarbībā cietušām personām

13. sep. 2021, Nav komentāru

Ja Tu ciet no vardarbības vai pagātnē piedzīvotas vardarbības sekām, piesakies atbalsta grupai!  Piedaloties atbalsta grupā, ir iespēja tikt uzklausītai un sadzirdētai, saņemt un sniegt sapratni, iedrošinājumu un palīdzību. Atbalsta grupas nodarbības notiks Liepājā, vienu reizi nedēļā.

Pieteikšanās, aizpildot anketu: https://ieej.lv/Liepaja

Tiek īstenots projekts "Centra MARTA Liepājas nodibinājuma kapacitātes celšana"

2. aug. 2021, Nav komentāru

2020. gada maijā sākām īstenot projektu "Centra MARTA Liepājas nodibinājuma kapacitātes celšana", kur finansē Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds". Projekta mērķis ir veidot nodibinājuma ilgtspējīgas attīstības un labas pārvaldības pamatus. Projekta īstenošanas laiks no 2021. gada maijs līdz decembrim.

Projekta ietvaros tiks īstenotas aktivitātes šādos darbības virzienos:

1. Organizācijas darbības stratēģiskā plānošana un finanšu pārvaldība
2. Nodibinājuma redzamība un komunikācija
3. Nodibinājuma pārvaldības sistēmas izveide un iekšējās sadarbības stiprināšana

Projektu "Centra MARTA Liepājas nodibinājuma kapacitātes celšana" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds". Projekta mērķis ir veidot Centra MARTA Liepājas nodibinājuma ilgtspējīgas attīstības un labas pārvaldības pamatus, un kopējais finansējums ir 19 173.98 eiro. Vairāk par projektu šeit

Aktīvo iedzīvotāju fonds ir EEZ un Norvēģijas grantu programma, kas tiek īstenota 15 Ziemeļeiropas, Centrāleiropas un Dienvideiropas valstīs. Plašāka informācija par Aktīvo iedzīvotāju fondu: www.activecitizensfund.lv


Jaunākie ieraksti

  • Mākslas nodarbībās Ukrainas sievietes izpaužas radoši un veido apsveikuma kartiņas līdzcilvēkiem
    28. dec. 2022
  • Atbalsta grupā tiekas Ukrainas sievietes
    18. dec. 2022
  • Ukrainas sievetes rod prieku deju un kustību nodarbībās
    11. dec. 2022
  • Liepājas nevalstisko organizāciju konsorcijs sociālajā jomā
    10. dec. 2022
  • Ukrainas sievietes pārstrādā gūtās psiholoģiskās traumas caur mākslas terapijas metodēm
    1. dec. 2022
  • Tiek sniegts atbalsts un palīdzība Ukrainas sievietēm un bērniem
    16. nov. 2022
  • Sadarbības partneri pārrunā aktualitātes saistībā ar vardarbības mazināšanu Liepājā
    3. nov. 2022
Seko un sazinies ar mums Facebook: